Stary Maneż
Test browarów restauracyjnych – Stary Maneż
26 maja 2016
Pizze
Najlepsza pizza Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto
9 czerwca 2016
Dzień Otwartej Butelki IV

IV Edycja Dnia Otwartej Butelki to była nie lada gratka dla miłośników wina z rożnych zakątków świata. Imprezę zorganizowano w sopockim Grand Hotelu, do którego przyjechało trzydziestu wystawców. Otwarto ponad tysiąc butelek, których zawartość można było degustować w nieograniczonej ilości. Oj, szaleństwo. Jednak chodziło przede wszystkim o to, aby każdy mógł spróbować ciekawych propozycji importerów.

Podczas imprezy to Stary Świat był najliczniej reprezentowaną grupą, ale to wcale nie znaczy, że wina z Nowego Świata nie cieszyły się popularnością. Tylu ilu gości, tyle też nosów, kubków smakowych i upodobań.

Wystawcy przyjechali z rożnych stron Polski. Oczywiście nie zabrakło również trójmiejskich importerów. Każdy chętnie dzielił się swoją imponującą wiedzą na temat oferowanych przez siebie win. Słuchanie ich to równie przyjemna cześć imprezy, zaraz po degustowaniu, rzecz jasna😉

Jakie winne smaki nas urzekły? Fenomenalny Gunderloch Riesling, którym częstowano na stoisku Foodwine. Pyszne było Sauvignon Blanc Soljans Estate z Nowej Zelandii. Niezwykle rześki, idealny na ciepłe dni szampan od Festusa. Próbowaliśmy świetnych win francuskich, które można było kupić w naprawdę przyzwoitych cenach na stoisku Vins De France. Przyjemne prosecco ze stoiska Dolio Vini. Niewątpliwą atrakcją była możliwość spróbowania polskich win z winnicy Spotkaniówka z Podkarpacia. I można byłoby tak wymieniać i wymieniać. Z bardzo bogatej oferty ponad 1000 butelek wybraliśmy do degustacji około 40 pozycji. Praktycznie każdy z wystawców zaprezentował ciekawe lub bardzo ciekawe etykiety, które zachwycały i profesjonalistów, i tych, którzy swoją przygodę z winami dopiero zaczynają.

Największy winiarski event Pomorza, tak można śmiało określić to bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie. Największe brawa powinna usłyszeć koordynatorka i pomysłodawczyni wydarzenia-Kasia Bolda z Wine Lovers Polska, która jak przystało na idealną gospodynię, zadbała o każdy detal. Było różnorodnie, przestronnie, bez tłoku i ścisku, z przepięknym widokiem na morze. Lokalizacja w Sofitel Grand Hotel dodatkowo uatrakcyjniała ten winny wieczór.

Poniżej krótka fotorelacja. Do zobaczenia na następnej edycji!

 

Udostępnij, polub na Facebooku, pokaż nam, że to co robimy ma sens! Dzięki :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Podziel się